Oferujemy Państwu ponad 30 modeli sterylizatorów UV, o różnych wydajnościach w zależności od potrzeb klienta.

Sterylizatory UV są produkcji polskiej, na podzespołach i częściach pochodzących z krajów Unii Europejskiej. Gwarancja wysokiej jakości wykonania zgodnie z dobrą praktyką inżynierską.

Sterylizatory UV zapewniają skuteczną dezynfekcję wody promieniami UV. Lampy bakteriobójcze, które wykorzystują ultrafiolet do usuwania bakterii i wirusów, mają szerokie zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki i w codziennym życiu ( dezynfekcja wody pitnej).

Cechy lamp UV:

 • optyczny wskaźnik pracy lampy UV,
 • małe gabaryty,
 • możliwość pracy w pionie i poziomie,
 • MOŻLIWOŚĆ PRACY PRZY BRAKU PRZEPŁYWU WODY,
 • ciśnienie pracy do 10 bar (1,0 MPa),
 • montaż i wymiana promiennika bez używania narzędzi,
 • wymiana promiennika UV bez rozszczelnienia układu,
 • rura osłonowa z czystego kwarcu – niskie tłumienie promieniowania UV,
 • szczelna izolacja zasilania promiennika w korpusie sterylizatora (klasa IP 66),

Wyróżniamy następujące serie lamp UV:

Seria AM

Sterylizatory Serii AM przeznaczone są dezynfekcji wody pitnej w instalacjach prywatnych i miejskich, wody basenowej, wody użytkowej w przemyśle spożywczym, farmacji i wielu innych.

Seria sterylizatorów AM składa się z 12 modeli sterylizatorów o przepływach nominalnych w zakresie od 18,7 m3/h (model AM1) do 1650,0 m3/h (model AM45). Wszystkie modele wykorzystują niskociśnieniowe promienniki amalgamatowe posiadające wysoką skuteczność oraz długi czas pracy (16000h).

Każde urządzenie serii AM składa się z korpusu ze stali kwasoodpornej oraz szafy sterowniczej wyposażonej w system alarmowy, licznik czasu pracy oraz wiele innych. Wszystkie modele mogą być wykonane z dwóch rodzajów stali kwasoodpornej (AISI 304L lub AISI 316L). Dodatkowo każdy sterylizator Serii AM może być wyposażony w cyfrowy czujnik pomiaru natężenia UV znajdujący się w naszej ofercie.

Seria V

Jest to idealne rozwiązanie do dezynfekcji wody przy małych i średnich instalacjach wodnych - np. domy jednorodzinne, małe domy wypoczynkowe (do 2-3 łazienek), apartamenty, biura , oczka wodne.

Jest wyposażony w system alarmowy wraz z sygnalizatorem dźwiękowym i świetlnym informującym o awarii bądź przepaleniu promiennika UV. Posiada wbudowany licznik pozostałego czasu pracy, licznik całkowitego czasu pracy oraz licznik liczby włączeń. Urządzenie jest gotowe do pracy i podłączenia.

Seria AMX

Sterylizatory Serii AMX dzięki dużej wydajności znajdują zastosowanie w dezynfekcji wody pitnej w instalacjach prywatnych i miejskich, wody basenowej, wody użytkowej w przemyśle spożywczym, farmacji i wielu innych.

Nowa seria sterylizatorów UV posiada znacznie większą wydajność od urządzeń serii AM. Jest to możliwe dzieki zastosowaniu promienników UV o znacznie większej mocy (325W).

Aktualna seria sterylizatorów AMX składa się z 10 modeli sterylizatorów o przepływach nominalnych w zakresie od 40 m3/h (model AMX1) do 1400 m3/h (model AMX16). Wszystkie modele wykorzystują niskociśnieniowe promienniki amalgamatowe posiadające wysoką skuteczność oraz długi czas pracy (16000h). Sterylizatory przeznaczone sa do pracy w poziomie.

Każde urządzenie składa się z korpusu ze stali kwasoodpornej oraz szafy sterowniczej wyposażonej w system alarmowy, licznik czasu pracy oraz wiele innych. Model AMX 1 dodatkowo posiada system alarmowy z wbudowanym wyświetlaczem cyfrowym. Wszystkie modele są wykonane ze stali kwasoodpornej w gatunku AISI 316L. Dodatkowo każdy sterylizator Serii AMX może być wyposażony w cyfrowy czujnik pomiaru natężenia UV znajdujący się w naszej ofercie.

Seria G

Nowa seria urządzeń do dezynfekcji gazów przy pomocy promieniowania UV.
Urządzenia służą do dezynfekcji powietrza napływającego/wylatującego do określonych pomieszczeń. Sterylizatory Serii G mogą byc montowane w okrągłych lub prostokątnych kanałach wentylacyjnych oraz wewnątrz samych central wentylacyjnych.

Sam proces dezynfekcji odbywa się wewnątrz kanałów wentylacyjnych tym samym nasze urządzenia stanowią idealne rozwiązanie do oczyszczania powietrza przez cały czas.

Dezynfekcja gazów promieniami UV jest metodą niezawodną, prostą i tanią. Zastosowanie jest możliwe wszędzie gdzie występuje zagrożenie bakteriologiczne. Jako dziedziny zastosowania można wymienić m.in. dezynfekcję:

 • Powietrze w zakładach produkcyjnych
 • Dezynfekcji instalacji wentylacyjnych w domach mieszkalnych
 • Dezynfekcji instalacji wentylacyjnych w obiektach handlowych
 • Gazy w instalacjach w szpitalach ( zakaz dezynfekcji czystego tlenu )
 • Wentylacje w gastronomii i hotelarstwie
 • Wentylacji przy produkcji leków i kosmetyków
 • Gazów użytkowych w przemyśle środków spożywczych
 • Gazów w rozlewniach napojów, syropów
 • Powietrza w gospodarstwach ogrodniczych
 • i wiele innych…