fbpx

Przemysłowa dezynfekcja wody UV

Oferujemy Państwu ponad 30 modeli sterylizatorów UV, o różnych wydajnościach w zależności od potrzeb klienta.

Sterylizatory UV są produkcji polskiej, na podzespołach i częściach pochodzących z krajów Unii Europejskiej. Gwarancja wysokiej jakości wykonania zgodnie z dobrą praktyką inżynierską.

Sterylizatory UV zapewniają skuteczną dezynfekcję wody promieniami UV. Lampy bakteriobójcze, które wykorzystują ultrafiolet do usuwania bakterii i wirusów, mają szerokie zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki i w codziennym życiu ( dezynfekcja wody pitnej).

Cechy lamp UV:

  • optyczny wskaźnik pracy lampy UV,
  • małe gabaryty,
  • możliwość pracy w pionie i poziomie,
  • MOŻLIWOŚĆ PRACY PRZY BRAKU PRZEPŁYWU WODY,
  • ciśnienie pracy do 10 bar (1,0 MPa),
  • montaż i wymiana promiennika bez używania narzędzi,
  • wymiana promiennika UV bez rozszczelnienia układu,
  • rura osłonowa z czystego kwarcu – niskie tłumienie promieniowania UV,
  • szczelna izolacja zasilania promiennika w korpusie sterylizatora (klasa IP 66),

Wyróżniamy następujące serie lamp UV:

Seria AM

Sterylizatory Serii AM przeznaczone są dezynfekcji wody pitnej w instalacjach prywatnych i miejskich, wody basenowej, wody użytkowej w przemyśle spożywczym, farmacji i wielu innych.

Seria sterylizatorów AM składa się z 12 modeli sterylizatorów o przepływach nominalnych w zakresie od 18,7 m3/h (model AM1) do 1650,0 m3/h (model AM45). Wszystkie modele wykorzystują niskociśnieniowe promienniki amalgamatowe posiadające wysoką skuteczność oraz długi czas pracy (16000h).

Każde urządzenie serii AM składa się z korpusu ze stali kwasoodpornej oraz szafy sterowniczej wyposażonej w system alarmowy, licznik czasu pracy oraz wiele innych. Wszystkie modele mogą być wykonane z dwóch rodzajów stali kwasoodpornej (AISI 304L lub AISI 316L). Dodatkowo każdy sterylizator Serii AM może być wyposażony w cyfrowy czujnik pomiaru natężenia UV znajdujący się w naszej ofercie.

Seria V

Jest to idealne rozwiązanie do dezynfekcji wody przy małych i średnich instalacjach wodnych - np. domy jednorodzinne, małe domy wypoczynkowe (do 2-3 łazienek), apartamenty, biura , oczka wodne.

Jest wyposażony w system alarmowy wraz z sygnalizatorem dźwiękowym i świetlnym informującym o awarii bądź przepaleniu promiennika UV. Posiada wbudowany licznik pozostałego czasu pracy, licznik całkowitego czasu pracy oraz licznik liczby włączeń. Urządzenie jest gotowe do pracy i podłączenia.

Seria AMX

Sterylizatory Serii AMX dzięki dużej wydajności znajdują zastosowanie w dezynfekcji wody pitnej w instalacjach prywatnych i miejskich, wody basenowej, wody użytkowej w przemyśle spożywczym, farmacji i wielu innych.

Nowa seria sterylizatorów UV posiada znacznie większą wydajność od urządzeń serii AM. Jest to możliwe dzieki zastosowaniu promienników UV o znacznie większej mocy (325W).

Aktualna seria sterylizatorów AMX składa się z 10 modeli sterylizatorów o przepływach nominalnych w zakresie od 40 m3/h (model AMX1) do 1400 m3/h (model AMX16). Wszystkie modele wykorzystują niskociśnieniowe promienniki amalgamatowe posiadające wysoką skuteczność oraz długi czas pracy (16000h). Sterylizatory przeznaczone sa do pracy w poziomie.

Każde urządzenie składa się z korpusu ze stali kwasoodpornej oraz szafy sterowniczej wyposażonej w system alarmowy, licznik czasu pracy oraz wiele innych. Model AMX 1 dodatkowo posiada system alarmowy z wbudowanym wyświetlaczem cyfrowym. Wszystkie modele są wykonane ze stali kwasoodpornej w gatunku AISI 316L. Dodatkowo każdy sterylizator Serii AMX może być wyposażony w cyfrowy czujnik pomiaru natężenia UV znajdujący się w naszej ofercie.