Kompletne urządzenie osmotyczne przeznaczone do uzdatniania i mineralizacji wody pitnej

Odwrócona osmoza jest naturalnym procesem, którego istotą jest oddzielenie cząsteczek wody od rozpuszczonych w niej substancji. Proces ten pozwala uzyskać wodę pozbawioną takich zanieczyszczeń jak: trujące i rakotwórcze związki chemiczne, metale ciężkie, bakterie i wirusy. Zainstalowanie w urządzeniu RO wkładu mineralizującego ma na celu wzbogacenie oczyszczonej wody o związki mineralne niezbędne do praiwdłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Zawartoość wapnia, magnezu, sodu, potasu i chlorków w litrze mineralizowanej wody zaspokaja dzienne zapotrzebowanie człowieka na pierwiastki przyswajalne z płynów.

Stopnie oczyszczania wody:

Parametry techniczne systemu
Ilość stopni oczyszczania Pięć
Rodzaj połączeń JACO
Membrana TFC (cienkowarstwowa)
Wydajność 190-250 l/dobę
Minimalne odrzucenie > 92%
Ciśnienie wody zasilającej 2,8 - 6,0 bar
Temperatura wody zasilającej 2 - 40oC
Filtr wstępny 5 mikronów
Filtr węglowy 10 mikronów
Filtr mechaniczny 1 mikron
Filtr węglowy (post filtracja) Uszlachetniony węgiel
aktywowany
Mineralizator Złoża mineralne
Zbiornik 15 litrów (poj. robocza 10 litrów)
Wymiary; waga 145 x 395 x 515 + zbiornik; 11,1 kg

Podstawową zaleta linii filtrów RO jest to, że oczyszczają wodę z niebezpiecznych dla zdrowia substancji chemicznych i drobnoustrojów. Obecnie znanych jest ponad dwa tysiące związków chemicznych wytwarzanych przez zakłady przemysłowe i rozpuszczalnych w wodzie. Wiele z niech ma właściwości rakotwórcze.

Systemy osmotyczne zapewniają krystalicznie czystą wodę w każdym domu czy biurze, a ich eksploatacja jest kilkakrotnie tańsza, niż kupowanie wody butelkowanej.

Bardzo ważną zaletą filtrów RO jest możliwość zainstalowania dowolnej konfiguracji systemów odwróconej osmozy, wkładów mineralizujących. Ich zadaniem jest wzbogacenie wody w zwiazki mineralne potrzebne dla organizmu ludzkiego, takie jak: wapń, magnez, sód, potas czy chlorki w ilościach porównywalnych do wód mineralnych dostępnych na rynku.

Wapń - jest podstawowywm składnikiem kości i zębów. Wpływa korzystnie na przemianę materii i jest niezbędny do utrzymania normalnej czynności serca i prawidłowej aktywności układu mięśniowo-nerwowego.
Magnez - bierze udział w ponad 300 procesach biochemicznych i dlatego decyduje o prawidłowej czynności układu immunologicznego i nerwowo-mięśniowego. Zapobiega chorobom nowotworowym, miażdżycy naczyń krwionośnych, zawałom i kamicy nerkowej.
Sód - jest minerałem regulującym nawodnienie organizmu i utrzymuje odpowiednią równowagę kwasowo-zasadową ustroju, jest doskonałym moderatorem krwi.